Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Zobacz, gdzie kupić podłogi drewniane Baltic Wood, wejdź na http://bit.ly/2kr44vp.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy uporamy się z tym bez pomocy profesjonalistów. Przeczytaj poradnik, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie lubią wody – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Po ich kupieniu nie wyjmuj paneli z paczki – trzeba odstawić je na dwie doby, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to zaczynając od rogu pokoju. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – absolutnie minimum wynosi 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie względem źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Wyprodukowane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian temperatury w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]