designerski stolik kawowy

Designerski stolik kawowy – dekoracja i użyteczny mebel w jednym

Choć czasami niektórzy projektanci wnętrz nieraz pomijają go w aranżacjach, stolik kawowy nadal jest istotnym meblem, którego używa się w większości polskich mieszkań. Nie jest to zaskakujące, gdyż mebel ten łączy w sobie nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również użytkową.

Stolik kawowy – istotny mebel w pokoju dziennym

Większość czasu przebywamy w pokoju dziennym. Tutaj odprężamy się, czytamy czasopisma, podejmujemy gości, oglądamy telewizję i tu częstokroć również spożywamy posiłki. Naturalne jest więc, iż meble użyte w salonie powinny kreować przestrzeń, która jest przytulna, ale która również pozwala na jej praktyczne wykorzystanie. Stolik kawowy, jak sama nazwa wskazuje, służy w głównej mierze jako mebel, na którym rozstawiamy kubki z herbatą bądź kawą oraz przekąski, wtedy gdy podejmujemy gości, ale też gdy rozluźniamy się w gronie najbliższych. Drugie zastosowanie stolika kawowego to miejsce przechowywania małych sprzętów i drobiazgów, po które permanentnie sięgamy, przykładowo komórki, pilota do telewizora, chusteczek higienicznych czy magazynów, którymi właśnie się zaczytujemy. Jest to także miejsce, gdzie można łatwo postawić małe akcenty dekoracyjne, jak tealighty lub potpourri z suszonych kwiatów.

Designerskie stoliki kawowe – postaw na solidność mebli rzemieślniczych

Mimo swoich paru funkcji stolik kawowy powinien być w do pewnego stopnia niewidoczny, a więc prawidłowo dopasowany w aranżację salonu. Jest to z reguły niewysoki mebel – jego wysokość to średnio 50 centymetrów, bo nie może zasłaniać przestrzeni salonu, ale również umieszczone na nim filiżanki z napojami i rzeczy muszą być w zasięgu ręki osób, które go używają. Współczesne stoliki kawowe wytwarzane w atelier nagradzanych projektantów idealnie godzą w sobie rolę użytkową oraz dekoracyjną. Zróżnicowanie wzorów tego rodzaju stolików kawowych sprawia, iż zamawiający bez trudu znajdzie model odpowiedni do loftu, stylu skandynawskiego bądź retro. Warto zamówić meble rzemieślnicze, wyprodukowane ręcznie z drewna, z zachowaniem najwyższych standardów, co gwarantuje, iż będą nie tylko wytrzymałe, ale także będą świetnie wyglądać.

Dane adresowe:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]