Najpiękniejsze miejsca do zwiedzania w Małopolsce – jak zaplanować wizytę na południu Polski?

Jesteś zainteresowany fajnmi miejscami w Małopolsce? Kliknij tu.

Choć Małopolska to jedno z najmniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, więc zdarza się, że trudno odnaleźć się w gąszczu informacji o zbliżających się eventach sportowych czy kulturalnych i godnych zobaczenia zabytkach w Małopolsce.

Serwis dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

Żeby przybliżyć potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, jak również o wystawach i eventach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w witrynie? Turyści organizujący pobyt w Małopolsce już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie odszukają zabytki i galerie, schroniska młodzieżowe, motele i hotele, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, regiony agroturystyczne oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Przydatne rozmówki i katalog konsulatów – niezbędne informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i innych ciekawych miejscowości. Newsy zawarte na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego