Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Wejdź na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, jeśli szukasz fachowca, który rozwiąże problem z wirusem na stronie internetowej.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż liczbę witryn i sklepówinternetowych działających z jego użyciem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony wykonane na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania witryny, konieczne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu powierzyć czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek?

Ze witryny internetowej rozsyłany jest spam? Nie dajesz rady się zalogować? Wpisy na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na witrynie widnieją przekierowania do obcych Ci portali? To tylko parę z możliwych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takiej sytuacji konieczne jest natychmiastowa reakcja, aby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć ekspertom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy codziennie zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowy przegląd plików i baz danych strony

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych wykonują dokładne sprawdzenie plików oraz baz danych strony. Analizują kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą zagrożenie ponownej ataków. Jeśli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała włączenie strony do listy wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści podejmują także wymagane kroki w celu skreślenia jej z tego typu rejestrów. Odwrócenie wszystkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taki przypadek nie przydarzy się za kilka miesięcy, toteż kluczowe jest regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]