Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Sprawdź, kto ma w swojej ofercie wywóz starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają rzeczy, których w tej chwili już nie używamy, a których z różnych przyczyn nie potrafimy się pozbyć. Zazwyczaj chowamy je do komórki lokatorskiej, na strych albo do piwnicy, żeby nie zagracały powierzchni mieszkaniu. Rzecz jednak w tym, że po jakimś czasie także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że zwyczajne ich użytkowanie okazuje się do zniesienia. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących sposobnością do tego, żeby uwolnić się od nazbieranych rzeczy. Takie duże sprzątanie często planujemy także, kiedy kupujemy zapuszczoną nieruchomość albo dostajemy w spadku po kimś mieszkanie. Wypada więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, strychu i mieszkania.

Wywóz mebli – poznaj trzy popularne rozwiązania

Śmieci takie jak elementy ram okien, sprzęty elektroniczne, popsute meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z kilku rozwiązań. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, zwanego w skrócie PSZOK-iem – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio pakownego auta. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj raz w miesiącu – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przechowanie rupieci o znacznej objętości. Najbardziej optymalne jest trzecie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wynajmujące kontenery często świadczą też fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne pozyskanie materiału

Jeśli stare meble zostaną przekazane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu ich podług materiału, z jakiego zostały wykonane, mogą zostać znów przetworzone i przyczynić się do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości się je wytwarza, sprowadza się zazwyczaj do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do złożenia nowych biurek, krzeseł oraz półek.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]