nieszczelne okna, uszczelnianie okien drewnianych

Uszczelnianie okien drewnianych i PCV – zatrzymaj ciepło w domu

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed mrozem i wilgocią, a także odcinają go od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane bądź uszkodzone okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najlepsze argumenty ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się wykonać przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można zidentyfikować po oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, tym samym, straty ciepła.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także wysokimi i niskimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]