Organizacja chrzcin – o czym pamiętać?

Szukasz dobrej oferty lokalu na chrzciny? Nie czekaj! Zajrzyj tu.

Dla rodziców chrzest jest pierwszym istotnym familijnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzonym dzieckiem, wobec tego starają się, aby wszystko w ten dzień było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli na imprezę zaprasza się sporą liczbę bliskich i znajomych. W tym artykule otrzymasz parę porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Przygotowanie chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Dawniej sakrament chrzcin miał miejsce od razu po narodzinach dziecka, niekiedy wręcz w tym samym dniu, z uwagi na znaczną śmiertelność niemowląt. Z biegiem lat chrzciny przeobraziły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla najbliższych malucha, skutkiem tego są wyprawiane najczęściej 6-8 miesięcy po jego urodzinach. Umożliwia to skrupulatne przemyślenie głównych kwestii tej okoliczności, jak wybór rodziców chrzestnych, jak również świątyni, w której odbędzie się obrzęd. Umawiając z parafią dzień sakramentu zalecamy uwzględnić to, ile tygodni będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą przyjeżdżać do nas z różnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach polecamy dodać prośbę o potwierdzenie przez gości swojego przyjazdu, co jest nieodzowne do wyliczenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam podjąć. Nie krępujmy się też zakomunikować, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla dziecka. Goście najczęściej kupują zabawki, natomiast rodzicom lepiej posłużą użyteczne podarki, jak choćby fotelik samochodowy, wózek dla dziecka czy ubranka.

Jak wybrać lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano najczęściej w mieszkaniu rodziny dziecka, wskutek tego nie wszyscy obecni podczas mszy w świątyni byli gośćmi uroczystego poczęstunku. Współcześnie normą jest już obiad dla szerokiej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych młodych rodziców. Przeglądając oferty sal, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko zapewnią pięknie przystrojone pomieszczenia, ale także współdziałają z dostawcą cateringu, który przyszykuje jadłospis korespondujący z charakterem obiadu i który zagwarantuje rzetelną obsługę biesiadników. Jeśli sakrament wyznaczony jest na okres letni, zalecamy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast dąsać się przy stoliku mogą wybiegać się pod gołym niebem, a rodzina czy fotograf wykona przepiękne zdjęcia. kluczowy jest także taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca docelowego był szybki, tak samo jak późniejszy transport gości do domu lub zarezerwowanego noclegu.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]