opieka nad grobami Kraków, sprzątanie grobów Kraków

Opieka nad grobem

Wygląd grobów naszych bliskich jest świadectwem naszej pamięci. Nie zawsze jednak znajdujemy chwilę, by się nimi zaopiekować – nawet, kiedy nagrobki zlokalizowane są w tej samej miejscowości, w którym mieszkamy. Największe trudności stają się naszym udziałem jednak, kiedy naszych bliskich pochowaliśmy w innej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami z pewnością nie będziemy mieli czasu. Nie sprawia to jednak, że pomniki są skazane na to, by pozostać brudne – doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy oferowana przez firmy opieka nad grobami. Na czym polega opisywana pomoc?

Opieka nad grobami zyskuje zainteresowanie

Na podobną pomoc stawiają nie tylko osoby, którym brakuje czasu – wśród klientów działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo spotkać także ludzi starszych, którzy na sprzątanie grobów zmarłych krewnych zwyczajnie nie mają siły. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami nierzadko proponują również inne usługi, czyli montaż ławeczek lub pomoc w dopełnieniu przedłużenia opłaty oraz poprawienia liter.

Ile kosztuje opieka nad grobami?

Ceny, jakie trzeba opłacić osobom czuwającym nad miejscami spoczynku naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą w szczególności od rodzaju usług – jeśli zlecamy tylko pojedyncze czyszczenie, wydamy od 30 do 40 złotych. Gdy jednak chcielibyśmy, by firma sprzątała grób regularnie, musimy pogodzić się z kosztem nawet 400 zł co dwanaście miesięcy. Pamiętajmy, że stawki uzależnione są także od rozmiarów grobów, zaś najbardziej kosztowne okazuje się czyszczenie rodzinnych grobowców.

Dane adresowe:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]