Komunia w sali czy w domu? Sprawdź nasze porady

Sprawdź, kto oferuje organizację komunii w Krakowie.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co sam ceremoniał przyjęcia sakramentu. Trudno się tym dziwić, jako że to zazwyczaj pierwsza rzeczywiście poważna zabawa rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, iż wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Stąd też rodzice starają się, by ten dzień uchował się przez całe życie w jego wspomnieniach.

Znaleźć salę komunijną czy urządzać przyjęcie w domu?

Jeszcze przed etapem wysyłki zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują krewnych w swoim mieszkaniu czy konieczne będzie zarezerwowanie lokalu. Obiad dla zaproszonych w mieszkaniu jest zwykle możliwe wówczas, jeśli aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, ale to już rzadkość. Obiady z okazji pierwszej komunii przeistoczyły się w ostatnich dekadach w duże eventy rodzinne, w których uczestniczy niekiedy prawie setka gości, toteż często urządzane są w restauracjach i domach weselnych. Jeżeli pragniemy wynająć pojemną salę, powinno się zacząć poszukiwania lokalu, od razu jak będzie ustalona data sakramentu. W okresie komunijnym poważnym problemem może okazać się również znalezienie dobrego dostawcy cateringu, więc polecamy wybrać taki lokal na organizację obiadu, który współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przyrządzaniu menu na komunię. Istotne jest również to, by lokal na komunię umiejscowiony był tak, by transport wszystkich gości z kościoła był wygodny i błyskawiczny.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o pamiątkowe zdjęcia

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko obrządek w kościele, ale także następującą później zabawę gości. Tradycją stały się również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się zachwycającymi, estetycznymi wnętrzami. Dodatkową zaletą będzie dostęp do ogrodu, gdzie przy sprzyjającej pogodzie można będzie zorganizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Możliwość wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla najmłodszych uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich duża grupa, radzimy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne przywiozą upominki dla dziecka. Rodzice na ogół zostawiają im całkowitą dowolność z tym zakresie. Aczkolwiek w zaproszeniu można poinformować, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów prezentów, przykładowo cennej biżuterii czy zabawek-pistoletów.

Dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]