Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Wstąp do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać kompetentną pomoc profesjonalistów.

Prowadzenie finansów w niewielkich przedsiębiorstwach jest zwykle źródłem niemałych problemów. Niewielkie podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich szefowie nie zawsze potrafią odpowiednio pokierować budżetem. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Zalety korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na usługi biura rachunkowego warto postawić przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy gwarancję, że potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na stałe. Warto także nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, jako że dużo spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

O czym nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie rekomendujemy kierować się jedynie jego cenami – dziwnie niskie ceny usług często zwiastują ich niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]