Audyt SEO wykryje szereg dysfunkcji witryny

Sprawdź, jak zamówić audyt sklepu internetowego.

Pojęcie audytu – jak definiuje internetowe wydanie Słownika Języka Polskiego PWN – to sprawdzenie firmy, spółki bądź przedsiębiorstwa pod kątem przeróżnych aspektów, między innymi organizacyjnych i finansowych, jak również analiza perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższe, jest więc audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony www, oceniająca różne jej aspekty, jak szybkość wczytywania się strony, kod strony, hierarchię nagłówków, metadane i wiele mniej i bardziej znaczących elementów. Prócz samego zestawienia uchybień oraz błędów, w rzetelnym audycie SEO muszą być zamieszczone także sugestie odnośnie rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO bada stronę www pod względem dostępności, zawartości strony, zgodności ze standardami W3C, a także bezbłędności kodu. Poza tym sprawdzane jest też, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, żeby wykazała ona wszystkie błędy na stronie oraz – co najważniejsze – zaleciła rozwiązania, które umożliwią ich naprawę.

Ile należy poczekać na płatny audyt SEO?

W sieci jest masa stron i narzędzi, za pomocą których można błyskawicznie i za darmo przeprowadzić audyt SEO witryny. Atuty tej opcji? Szybkość i cena. Wady? Jest ich sporo. Bezpłatne narzędzia czy też wersje testowe z niewielką paletą opcji, nie są doskonałe. Jeżeli już odkryją pewne uchybienia na stronie, to zwykle nie wszystkie. Dużo pomyłek (m.in. w kodzie) wychwycić można tylko w trakcie analizy dokonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danej dziedzinie.

Na audyt SEO wykonywany przez agencję czeka się z reguły od kilku dni do blisko 30 dni. Czas na dostarczenie dokumentu powinien zostać określony w umowie podpisanej z agencją, która zadeklarowała, że go przeprowadzi. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie newralgiczne problemy obecne w witrynie. Jeśli strona została utworzona na bezpłatnym szablonie lub na platformie typu Shoper czy Magento, to problemów do poprawy może być dużo. Kiedy witryna powoli się ładuje, a na najistotniejsze dla klienta frazy pojawia się daleko poza pierwszą setką wyników wyszukiwania, to także są to znaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie świetnym pomysłem.

SEO audyt – co ujawni, gdy będzie wykonany rzetelnie

Należycie zrealizowany audyt SEO może ujawnić wiele wad witryny, w szczególności:

 • powolne wczytywanie się witryny w wersji desktopowej oraz mobilnej,
 • błędy w wersji mobilnej strony, np. nieprawidłowe wyświetlanie się różnych elementów,
 • brak tłumaczeń wersji językowych strony,
 • nieprawidłowości w strukturze nagłówków,
 • problemy z dostępem do witryny dla robotów,
 • powody niskiej widoczności strony na frazy kluczowe,
 • brak czy też nieuzupełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • brak metadanych,
 • niska jakość zawartości strony,
 • jakość kodu strony,
 • faktyczna ilość zaindeksowanych podstron,
 • brak czy też nieprawidłowe połączenie z narzędziami Google (przykładowo Google Analytics)

.

Dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]