Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Zobacz kurs euro kantory na www.kantor.pl/euro-kurs-waluty.

Euro to stosunkowo nowa waluta, bo w postaci monet oraz banknotów pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona obecnie podstawowym środkiem płatniczym w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie spełnia kryteriów, umożliwiających wejście do strefy euro, co nie oznacza, iż Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to dokonując zakupów za granicą lub też gromadząc oszczędności na koncie walutowym.

Waluta euro i plusy z jej korzystania

Powszechne użycie euro w państwach należących do Unii Europejskiej zdecydowanie uprościło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Ujednolicona waluta oznacza wszak mniejszy problem z policzeniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej powodu nieprzewidywalnych wahań kursów pomiędzy walutami w wielu przypadkach mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa też na wolność podróżowania obywateli krajów członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość banknotów w obcej walucie w trakcie wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Współcześnie wystarczy im jedynie ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy płatności.

Wymiana euro na pln w kantorze internetowym – korzystna i błyskawiczna transakcja

Polska, pomimo wejścia do struktur UE w 2004 roku, nadal nie sprostała wszystkim wytycznym pozwalającym na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia kupujemy i prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące transakcje w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a dodatkowo także w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez potrzeby wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro w kantorach online z uwagi na mniejsze spready jest korzystniejsza oraz bardziej przystępna, gdyż może zostać zlecona w dowolnej porze dnia (nawet w środku nocy!), a kupno waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z ubiegłego dnia.

Dane adresowe:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]