Ułatwienia dla firm – o mass collect

Na flobo.io znajdziesz odpowiedź na pytanie jak działa mass collect.

Mass collect jest usługą, która opiera się na identyfikacji masowych płatności od kontrahentów. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak ułatwia życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość prosta. Polega na nadaniu każdemu kontrahentowi unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego ID. Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość klientów, czyli na przykład w szkołach prywatnych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich branżach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w siłowniach). Opłaty wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania wpłaty (przelew z karty, przelew pocztowy lub tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli podczas księgowania przez pracownika, a jednocześnie na wyeliminowanie prawdopodobnych pomyłek, jakie mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących opłat – zalety mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (posiadają ją między innymi ING Bank Śląski i kilka banków spółdzielczych) warto rozważyć jej zastosowanie w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza poniżej 100 faktur. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a więc śledzenie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję wysyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co z czasem efektywnie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]