Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z takiego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest zbyt niska i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że nierzadko kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki, dlatego nie zalecamy tego rozwiązania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To też dla niemałej grupy rolników okazuje się naprawdę dużym atutem, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla spółek i rolników tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale też firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych oraz wiedza pomogą nam wybrać kredyt doskonale dostosowany do potrzeb i wymagań prowadzonego przez nas przedsiębiorstwa. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.