Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Jesli sądzisz, że w sieci nie ma dla Ciebie kantoru internetowego, koniecznie Kliknij w to miejsce.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w kantorze albo w pobliskiej placówce bankowej – te pierwsze do tej pory spotkać można w galeriach handlowych oraz przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo zmieniającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać waluty bez konieczności opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego właśnie pojawiły się kantory online, w których jest to możliwe.

Jakie usługi oferuje kantor internetowy prócz przewalutowania?

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie nieskomplikowane jak tradycyjnego kantoru. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kapitał, który potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z poprzedniej doby. Drugim i bardzo znaczącym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready niż te narzucone przez kantory tradycyjne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka pomocnych usług wykorzystywanych przez klientów, np. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wówczas, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w określonym przez klienta terminie.

Cenisz sobie autonomię w dyspozycji funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających komfort, a także ogromną wolność w dyspozycji swoimi funduszami. Wykorzystują je także osoby uczące się lub zatrudnione za granicą i osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednakże nim zadecydujemy, aby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.