Kontener kontenerowi nie równy – o kontenerach specjalnego przeznaczenia

Szukasz kontenerów stalowych? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-specjalne/.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najpopularniejsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które substancje można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być przystosowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, rozebrane elementy drzwi i okien, jak również zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź wytwarzających granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do magazynowania odpadów w płynnych lub półpłynnych odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i przedsiębiorstw transportowych.

Dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]