Dlaczego warto wybrać okna drewniane?

Okna drewniane kupisz na www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/.

Drewniane okna najczęściej kupowane bywają nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, lecz także na ich trwałość. Ten ekologiczny materiał zapewnia piękny wygląd, który nie zmienia się przez bardzo długi okres. Jednakże nie tylko estetyka jest wielkim atutem tego rodzaju produktów. Jakie są jeszcze kwestie, dla których jest to dobry wybór, nawet jeżeli ich cena jest nieco wyższa niż okien plastikowych?

Okna drewniane – liczy się piękno

Każdy wielbiciel drewnianych przedmiotów, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem wnętrz, mówi o niezwykłym klimacie, jaki buduje drewno. Można też wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć różny wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne i można dzięki temu zaspokajać różne gusta i oczekiwania. Drewno jest również zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest więc świetnym produktem do produkcji rozmaitych elementów wystroju wnętrz.

Inne niebagatelne walory okien drewnianych

Ten ekologiczny materiał stwarza wielkie możliwości jeśli idzie o produkcję okien. Miewają one rozmaity wygląd oraz stylistykę. Materiał ten można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując niepowtarzalne wzory. Tylko drewno nadaje się do restauracji zabytków, świetnie sprawdza się także w przypadku osób chorujących na alergie. Nie posiada żadnych szkodliwych substancji, a nawet dobrze działa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się mikroklimat domu. Do tych plusów należy poza tym dodać fakt, iż jest wiele skutecznych sposobów wydłużania żywotności okien drewnianych, a także fakt, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość prosta i nie szkodzi atmosferze. Czynniki te powodują, iż drewniane okna są bardziej godne polecenia aniżeli produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]