Budowa domów drewnianych – dom z drewna nie musi być nudny

W tym miejscu dowiesz się, kto ma w swojej ofercie budowę domów drewnianych Małopolska.

Wiele osób marzy o posiadaniu swojego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się przekuć w czyn to pragnienie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Charakteryzowały się też dużymi stratami energii. Obecnie wygląda to zupełnie inaczej. Bardzo chętnie stawiamy na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność i tradycję?

Domy budowane z drewna to dzisiaj świetny przykład na to, jak doskonale można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się także styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią wykorzystują również inne nowatorskie materiały. Taki dom może być również energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym z nowatorskimi elementami napotyka się na ogół w jednym regionie Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie znajduje się malownicze Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt fachowcom

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najrozsądniej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Dokładnie tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Dane adresowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]