Blachodachówka – łatwa do położenia i stosunkowo tania

Korzystna oferta sprzedaży blachodachówki znajduje się tutaj.

Blacha na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Rzecz jasna duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha dachowa to również bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było ładne i, co istotne, naprawdę trwałe.

Blacha dachowa – charakterystyka i atuty

Blacha dachowa produkowana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która następnie zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich najważniejsza okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na oddziaływanie wilgoci i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki odróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od założenia. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe należy kupować w sprawdzonych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje rozległe zastosowanie przy renowacjach starych budynków o małej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i dość tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08