Armatura kwasoodporna – nie tylko dla przemysłu

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz armaturę kwasoodporną.

W domowej łazience w zupełności sprawdzi się armatura, która jest wytrzymała na rdzewienie. W niektórych sytuacjach niezbędne będą jednak zdecydowanie lepsze właściwości metalu, z którego wykonana jest używana armatura. Jest tak między innymi w fabrykach, w których wytwarza się towary z użyciem substancji żrących – jak lakiery oraz nawozy. By dostarczyć je w odpowiednie lokalizacje fabryki, należy wówczas użyć armatury umożliwiającej stworzenie sieci odpornej na działanie kwasów. Na szczęście na rynku znajdziemy mnóstwo produktów, dzięki którym okaże się to możliwe. Z czego jednak wyprodukowana jest armatura kwasoodporna? Jakie części znajdziemy w katalogach wytwórców? W jakich sklepach ich szukać?

Rodzaje armatury kwasoodpornej

Na rynku znajdziemy najróżniejsze części armatury kwasowej – między innymi mufy, krany, trójniki a także kołnierze i redukcje. Niezależnie od tego, które są to części, najważniejsze będzie to, z jakiego materiału są wyprodukowane. By zapewnić absolutną wytrzymałość na wpływ kwasów, wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie typy stali nierdzewnej. Najczęściej armatura kwasoodporna wyprodukowana bywa więc ze stali kwasowej, a tą otrzymuje się poprzez spory dodatek niklu oraz chromu. Opisywany materiał jest odporny na działanie różnych substancji o sile niższej niż kwas siarkowy.

Gdzie kupić armaturę kwasoodporną?

Armaturę kwasoodporną możemy nabyć na przykład w tradycyjnych sklepach metalowych. To wyjście ma jednak wiele złych stron. Najistotniejszą z nich okazują się rzecz jasna duże ceny, które sprawiają, że montaż całej sieci może stać się dużym problemem. Oprócz tego nie za każdym razem kupimy w nich części, których potrzebujemy. Z tego względu warto kupić armaturę kwasoodporną w sklepach online, bo te oferują nie tylko duży wybór części, lecz także zwykle niższe ceny.

Dane adresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]