Marzysz o aktywnych wakacjach? Sprawdź, gdzie są organizowane

Szukasz dobrej oferty aktywnych wypraw? Nie czekaj! Kliknij tu.

Są dwie kategorie ludzi: ci, którzy wolne dni kochają spędzać na słodkiej bezczynności i ci, którzy w każdy urlop pragną zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą interesujące oferty wypraw dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – świetna szansa, żeby nabyć kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zaplanowane kilkudniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać różne zakątki świata i naszej ojczyzny od całkiem innej strony. Program takich wypraw jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie uświadczy z pozycji wygodnego fotela na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to też świetna sposobność, by zdobyć przydatne umiejętności, bo nierzadko wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do poznania zasad przetrwania w określonym obszarze. W czasie wycieczki w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się metody survivalu, jak również tego, jak zachować się w groźnych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, a więc np. w przypadku zejścia lawiny. Warto również nadmienić, iż taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji pomiędzy uczestnikami, co może skończyć się zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wyprawach zwiedzisz odległe kraje

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej wytrzymałości fizycznej, to z reguły wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją fizyczną, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery najbardziej znane wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami malowniczych miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych podróżników – bez problemu poradzą sobie także podczas wycieczki w Himalaje bądź na Wyspy Komodo.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]