Co warto wiedzieć o skiturach?

Skitury - na tej stronie znajdziesz aktualną ofertę.

Większa część turystów podróżujących w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej wyłącznie po to, aby oddać się szaleństwu na nartach lub na desce snowboardowej. Tymczasem nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – rekomendowane wyłącznie dla doświadczonych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa aktualnie swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych banalnym odpoczynkiem w góralskim domku i przelotnym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich piękna w trakcie stosunkowo trudnych, jednak przynoszących wiele satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów stoków, jest po prostu daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród miłośników skitur są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednak ograniczać się tylko do wypraw organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są idealne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość zdobycia wierzchołka Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z wypraw będzie dopasowana do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatora skitur i jego instruktorów.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]