Poznaj narzędzia i funkcje Blendera – dla kogo kurs modelowania 3D?

Szukasz szczegółowych wiadomości o kursie Blender 3D? Dobrze trafiłeś! Wejdź na https://domin-krakow.pl/kurs-3d-blender/.

Świat rysunku nieustannie ewoluuje i coraz częściej twórcy odchodzą od tradycyjnych technik preferując kreowanie swoich dzieł tylko w tzw. digitalu. Dostępne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko swobodę sporządzania dzieł 2D, ale również odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga już wielkich nakładów finansowych – każdy może wszak ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji i trójwymiarowych obrazów, a który równocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu może być frustrująca

Korzystanie z każdego oprogramowania można przyswoić sobie na własną rękę, jednak proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nieraz bywa niesłychanie męczący. Właśnie dlatego partycypacja w kursie modelowania 3D będzie nadzwyczaj pomocne osobom, które dopiero poznają program Blender 3D. Oswajanie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami bądź nanoszenie różnorodnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem znającego program instruktora. Pedagog na bieżąco prowadzi korektę modeli wykonywanych przez kursanta pokazując elementy, które wymagają dopracowania i podpowiadając ku temu odpowiednie drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby przebiegał on w jak najmniejszych zespołach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością pożądaną i poważaną w szczególności w branży gier wideo, filmowej i projektowej. Poznanie oprogramowania Blender 3D rozszerza zatem przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się pierwsze zaawansowane prace, które potem można bez skrępowania umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i łączą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego rodzaju kursów to po prostu amatorzy i artyści chcący spróbować nowych form ekspresji czy też rozwijać swoje obecne umiejętności.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]