Co to jest malarstwo cyfrowe i jak się go nauczyć?

Jeśli ciekawi Cię korzystna oferta kursu digital paintingu, skieruj się na https://digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki do projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przeważnie z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po popularne programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie narzędzia można wykorzystać?

Jest sporo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako software do obróbki fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym narzędzie game devów oraz ilustratorów. W wyniku sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak między innymi GIMP, Clip Paint Studio czy Affinity Photo, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami olejnymi. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z autorem kursu

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Rzecz jasna pierwsze próby warto podjąć samemu, niemniej jednak żeby odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać potrzebne techniki stosowania pędzli oraz wszystkie opcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one tylko podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednakże, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]