Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Lampę solną znajdziesz na superbutelki.pl.

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie służą jako pospolite ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wytworzyć przedmioty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są sprzedawane w 3 kolorach

Lampy solne są estetyczne i bez większych przeszkód dobierzemy je do wystroju domu, bo kupimy je w trzech kolorach (szarym, białym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa jak linie papilarne, jako że nie ma brył solnych o jednakowej siatce krystalizacji oraz kształtach. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy parający się sporządzaniem owych lamp, nadają im rozmaite formy, np. walca albo sześcianu.

Lampa solna a produkcja jonów ujemnych

Dużo osób wierzy, że lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, równoważących te generowane przez otaczające nas sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom cierpiącym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest łagodne i uspokajające, dlatego zaleca się używanie ich osobom cierpiącym na stres lub brak snu, dlatego iż dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i przepiękne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii oraz aranżacji mieszkań.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]