wisiorki, wisiorki srebrne, zawieszki srebrne

Wisiorki srebrne – duży wybór

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób zatem troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do pudełka kilku przedmiotów, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do plastikowego worka.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą także alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.