biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

W zdobnictwie artyści bardzo chętnie stosują prawie wszystkie gatunki kamieni szlachetnych. Są one olśniewającym dodatkiem, a równocześnie mają one znaczny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa odbiorców może pozwolić sobie na klejnoty z prawdziwego zdarzenia wśród posiadanych zbiorów. Znaleziono oczywiście też rozwiązania dla niezbyt zamożnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej postaci w przyrodzie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne odcienie lub nawet zmieniać je dzięki wpływowi światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, używa się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do sprawdzania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez posiadane cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład przez internet.