Sól himalajska – wykorzystanie i właściwości

Chcesz kupić sól różową himalajską? Odwiedź ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym kolorem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz wygląd.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest o wiele bardziej odżywcza niż standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zmniejszenie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight tworzą ładny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]