Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Shuttersy w sypialni. Sprawdź przykłady zastosowania.

Shutters, innymi słowy dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Ale ten element zabezpieczenia okna można zastosować również w polskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a równocześnie bardzo dobrze prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest arcyważna, ponieważ to w salonie domownicy przebywają sporą część dnia, jak również podejmują tu gości. Dlatego też warto zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również przytulny. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co pozwala m.in. na częściowe jego ściemnienie, kiedy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle prosta pielęgnacja

Opcja regulacji dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innej przyczyny – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo znaczny wpływ na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Gromadzi się na nich mniej drobinek kurzu niż w fałdach zasłon, a ich czyszczenie jest niesłychanie łatwe i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]