Pierścionki zaręczynowe bez tajemnic

Więcej szczegółów o pierścionkach zaręczynowych Kraków.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o ślubie. Najpierw jednakże następuje ta wymarzony przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – tradycja od wielu wieków

Podarowanie ukochanej pierścionka to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają kształt okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie ze zwyczajem nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, nazywanym skądinąd “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca bezpośrednio do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych do Europy przywieźli Grecy. Na początku wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, głównie żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra bądź złota obdarowywano tylko wtedy, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoją bezgraniczna ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy ze złotem, platyną i drogimi kamieniami, jednak materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich wytwarzania zaledwie od paru wieków, natomiast znaczący przyrost ich uznania daje się odnotować w XX w.

Drogie kamienie, złoto, a także drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Rzecz jasna, pożądana biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednak możliwości swobodnego dobierania rozmaitych kamieni oraz metali są ogromne. Prócz diamentów wykorzystuje się szmaragd, rubin czy tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak ciągle na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i przeróżnych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinien być warty pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było opinia, iż mężczyzna ma obowiązek zapłacić na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: użytego kamienia, ilości karatów, surowca czy wzoru, dlatego każdy kupi ładny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz uczucia, więc jego cena nie ma wielkiego znaczenia. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Dane adresowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]