Okiennice wewnętrzne shutters – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Potrzebujesz okiennic dekoracyjnych? Skieruj się tu.

Urządzając dom, z rzadka poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy zasłony oraz firanki, które czasem łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Shuttersy – nowinka w europejskim budownictwie

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Produkuje się je z PCV, drewna, jak również z płyt MDF. Shuttersy zakłada się głównie na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach szafy. Okiennice wewnętrzne shutters to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się nadal okazjonalnie, ale każdy z nas na pewno kojarzy je z telewizji bądź kina, ponieważ tego typu okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Australii.

Shuttersy wspaniale komponują się z przeróżnymi stylami aranżacyjnymi

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters pięknie wyglądają, mają one także praktyczne funkcje. Dzięki nim można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami wnętrz i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie wytworny wygląd, przez co zwiększają wartość domu. Należy także zaznaczyć, że kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez użycia żyłek, co posiadacze psów i kotów czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się wiszące łańcuszki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]