Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Dowiedz się więcej o shuttersach na skyshutters.pl.

Projektując wystrój pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne typu shutters.

Okiennice wewnętrzne shutters – nowość w polskich domach

Nadrzędną właściwością shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, a więc można ustawiać je pod dowolnym kątem, w zależności od potrzeb domowników. Produkuje się je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, jak również z drewna. Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jednakże tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach i w szafach. Okiennice ozdobne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal sporadycznie, ale gros z nas na pewno rozpoznaje je z telewizji czy kina, ponieważ te okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice typu shutters nadają wnętrzom niesłychanie ciekawy wygląd

Nie licząc tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters świetnie się prezentują, mają one także pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można pasywnie regulować użycie promieni słonecznych: w upalne miesiące ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza oraz montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj atrakcyjny wygląd, a więc wpływają na podwyższenie wartości nieruchomości. Należy dodatkowo zaznaczyć, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania sznurów, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby zaplątać się zwisające żyłki, uznają z pewnością za dodatkową zaletę.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]