Mopy profesjonalne – czystość w kilku pociągnięciach

Więcej o wiadrze z mopem.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, jeśli chodzi o znaczną powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzek o dużej powierzchni – na przykład hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Warto też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. Podczas sprzątanie wielkich powierzchni warto używać zestawu wiadro plus mop.

Dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]