Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Tutaj znajdziesz realizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z wystrojem pomieszczeń w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć również w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne przeznaczenie

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie poprawiają stylistykę większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, ponieważ to w salonie ludzie przebywają po kilkanaście godzin w trakcie dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tego powodu warto zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także przytulny. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć film, bądź jego przyjemne ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola ciepła

Swoboda kontroli wnikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innego powodu – z ich wykorzystaniem da się skutecznie korygować temperaturę pokoju, która ma jak wiadomo olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, a w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Do tego takie okiennice skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też doskonałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich mycie jest wyjątkowo łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się również w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]