Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Jeśli potrzebujesz listw podłogowych, koniecznie sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy.

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których poruszamy się w butach. To z pewnością wystarczający argument, aby nie bagatelizować ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]