Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Chcesz zamówić kapsułki z kawą? Kliknij tu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach na świecie. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go zwykle w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować rozmaite napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego popularna od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – aromatyczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,30 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to zwykle ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć pasujące kapsułki.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]