Kapsułki Cafissimo – poznaj alternatywy

Uzyskaj więcej informacji o Cafissimo kapsułki.

Technologia parzenia kawa w kapsułkach jest znana od ponad czterech dziesięcioleci i pomału zdobywała sobie miliony sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie kawy wysokiej jakości w niesłychanie prosty sposób – wystarczy dodać wodę do pojemnika w ekspresie, włożyć kapsułkę z kawą do dedykowanego zasobnika i zaledwie po minucie można delektować się świeżo parzonym napojem.

Kawy single origin z Brazylii i Nikaragui – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Jednym z popularniejszych na świecie jest ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się kształtem od innych, co przez wiele lat wymuszało na klientach zaopatrywanie się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Problem ten dotyczył każdego systemu w kapsułkach, jednak w ostatnich latach dostępnych jest w sklepach – również w Polsce – sporo ich substytutów. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo producent ten utworzył linię kaw speciality, czyli tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, że pochodzi z jednego gatunku, zbioru oraz uprawy. Smak takiej kawy jest niepowtarzalny, dlatego że ma na niego wpływ wiele najrozmaitszych składników, np. pogoda , która panowała w roku zbiorów. Dodawanie do kaw single origin mleka lub dodatków aromatyzujących zabija ich specyficzne nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Nikaragui oraz Kolumbii (arabika), jak również Angoli (robusta). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są nuty kwiatowe, czekoladowe oraz kakaowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w urzędach lub hotelach, jak i w domu. Cena kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wygórowana i na ogół mieści się w widełkach 1,10-1,50 zł. Oznacza to, że taka kawa jest kilka razy tańsza niż identyczny napój serwowany w kawiarniach w galerii czy w bufetach w biurze. Nowoczesny design i przystępne ceny urządzeń na kapsułki sprawiają, że z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych kuchniach. Dzięki nim podamy znajomym najlepszej jakości kawę w czasie okazjonalnych spotkań, a jednocześnie sami będziemy cieszyć się kubkiem takiej kawy przed wyjściem do pracy, nie obawiając się o gigantyczne koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy uprzednio czy są kompatybilne z naszym sprzętem.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]