Biżuteria z bursztynem

Więcej informacji o biżuterii z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak u młodych ludzi, jak i nieco bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie powinno jednak dziwić – złoto Bałtyku jest przecież jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wykonane z niego naszyjniki mogą dopasować się do wszystkich trendów. Aby zachować jej właściwości, musimy o nią odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

Gdzie przechowywać biżuterię z bursztynem?

Złoto północy to bardzo delikatny materiał – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana w odpowiednich warunkach. Jantarowy wisiorek musimy owinąć miękką szmatką, a potem szczelnie otulić folią i umieścić w drewnianej szkatułce. Musimy również pamiętać, by w jednej paczce nie przechowywać dwóch przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Czyszczenie biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych substancji czyszczących. Słuszniej więc zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze specyfiki – chodzi o mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana delikatną szmatką, lekko zwilżoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej za wiele.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal robi ogromne wrażenie, ale czas odcisnął na niej swój ślad. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego sam, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej więc postąpisz, zanosząc ją jubilerowi.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]