Biżuteria z ametystami

Dowiedz się, gdzie nabyć biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Paragwaju, Australii i Rosji. Złoża tego kruszca znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znajdziesz go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, ale również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własne zdanie.