urządzenie do drenażu limfatycznego

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Presoterapia to zabieg, którego celem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Aparat do drenażu limfatycznego – wskazania do wykorzystywania

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne i górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne przegrody mankiet naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie limfy. Jest mnóstwo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go też w medycynie estetycznej – jako wsparcie w likwidacji cellulitu oraz wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia stała się również niezmiernie popularna wśród zawodowych sportowców, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do masażu limfatycznego

Dużo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem stosujące tę formę terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki nowoczesnym urządzeniom Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]