Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Chcesz kupić antenę telewizyjną? Sprawdź www.telmor.pl.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajdziemy w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj niezwykle duży. W sklepach dostępne są pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz proponują nam producenci, cechują się także niezwykłą wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. Dzięki temu umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zakupić. Warto pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]