Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Korzystna oferta wypraw.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż wspinaczka, turystyka górska czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych szlaków sprawia, iż każdy – również kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Problemy może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Napomknięte kłopoty mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich wypadkach należy skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednakże, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od poziomu trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – popularne kierunki podróży

Ogromną popularnością wśród miłośników wypraw górskich cieszą się oczywiście Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Uralu oraz Kaukazu na czele z Kazbekiem. Poza tym rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]