Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Wycieczka w Himalaje - dowiedz się więcej o ofercie na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas zatem zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Problemy powoduje też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem częstokroć przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]