trekkingi

Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Górskie wycieczki przybierają różne formy. Od powolnych przechadzek po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej i co najmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników z doskonałą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących obsługiwać sprzęt, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w czasie długiej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać w każdych górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki bardzo cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się graniczące z Azją Ural i Kaukaz, wschodnia część Karpat, Góry Przeklęte na Bałkanach oraz Alpy. Osoby najbardziej doświadczone w trekkingu mogą natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Himalajach, Andach czy Karakorum.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]