Tenis dla dzieci Kraków

Szukasz pomocy specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Odwiedź teniskrakow.pl/treningi/.

Aktywność ruchowa jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują sport. W jaki sposób zmotywować je do wysiłku? Do wyboru jest mnóstwo różnych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób wykorzystania czasu, ale jest również interesującą zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort gry, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak wybrać pierwszą rakietę?

Kiedy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Musimy dokładnie przemyśleć zakup, bo strój do tenisa, buty, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to niezwykle skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam wybór idealnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to maksymalne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie istotną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeżeli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka należy zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również treści umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Tenis to jedna z dyscyplin, w których zawodowcy rozpoczynali naprawdę wcześnie. Najmłodsi przyswajają wiedzę szybko, a więc na pierwsze lekcje mogą uczęszczać już czterolatki. Problemem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy grupowo.

Korzyści grupowych lekcji tenisa

Lekcje w grupie dają wiele korzyści, m.in. uczestnicy zawierają nowe znajomości, testują różne style gry. Atmosfera sprzyja zdrowej rywalizacji oraz rozwija charakter dziecka. Przyczynia się to do szybkich postępów w nauce i bardziej angażuje w grę.

Zalety indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Kursy w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Dane adresowe:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]