Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Na www.exploruj.pl odnajdziesz aktualną ofertę wycieczki na Kilimandżaro.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja licznych globtroterów, którzy lubią ekstremalne wyjazdy. Silnych doznań bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Globtroterów zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, niesamowite krajobrazy, a także możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. Masyw tworzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza należyte przygotowanie się – z uwagi na ogromną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne powodują, że zdobycie masywu jest dla turystów znacznym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zrobić zapas medykamentów przeciwko malarii. Przed zarażeniem się uchroni także odpowiednia profilaktyka – zastosowanie preparatów odstraszających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]