Projekt gazety dla pracowników

Wejdź na www.pracowniaregister.pl aby dowiedzieć się, kto sporządza biuletyn firmowy.

Gazeta firmowa to wspaniały sposób komunikacji wewnątrz przedsiębiorstwa, ale też działanie marketingowe. Zobaczmy zatem, jakie treści można zamieścić w takiej gazetce i dlaczego warto się na to zdecydować.

Projekt gazety – w korporacjach i mniejszych firmach

Korporacyjny biuletyn może spełniać 2 role. Najważniejszą jest komunikacja wewnętrzna – pisanie o sukcesach, pochwalenie się wysokimi wynikami, wywiady z najlepszymi członkami personelu. Tego rodzaju broszury mają kluczowe znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa, gdyż wspaniale dopingują ekipę. To sprawia, że podwładni bardziej angażują się w funkcjonowanie korporacji, czują więź z zespołem, a ich codzienne zadania przynoszą im więcej satysfakcji. Badania pokazują, że firmowy biuletyn sprawia, że członkowie ekipy czują odpowiedzialność za produkowane towary, zwiększa się też poziom zdrowej rywalizacji. Wielką zaletą jest również ulepszanie kanałów przepływu informacji pomiędzy pracownikami, które bywają częstym powodem konfliktów w wielu korporacjach. Gazeta korporacyjna zapewnia również pełną transparentność strategii zakładu.

Projekt gazety – dotrzyj do organizacji społecznych

Oczywiście gazeta firmowa to także wspaniała forma reklamy. Broszura dociera do czytelników takich jak: konsumenci, prasa, organizacje branżowe, urzędy. Korporacyjny biuletyn w ten sposób spełnia cele promocyjne, podnosi zyski oraz wspiera działania z zakresu public relations. Myśląc o wydawaniu korporacyjnego biuletynu musimy w pierwszej kolejności zebrać pracowników do tworzenia artykułów i zaprojektować szatę graficzną. Warto skorzystać z usług specjalistów (tj. studiów graficznych), którzy wymyślą projekt gazety, określą wygląd gazetki i zatroszczą się o kwestie techniczne. Dzięki temu gazeta korporacyjna z pewnością osiągnie sukces.

Dane adresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]