Zalety implantów zębowych

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły uzębienie, skazane były na to, żeby używać sztucznych szczęk. Nie było to niestety trafione rozwiązanie, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich zakładanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się zdecydowanie wygodniejsze, ale również posiadają wiele innych plusów. Implantologia bowiem umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są wykorzystywane przez dentystów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Na czym polega implantologia?

Obecnie implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia duże zmniejszenie czasu leczenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tego czasu powinien stosować chłodne okłady, zaś od razu po operacji – unikać alkoholu, bardzo ciepłych dań i palenia papierosów. Ważne będzie także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają ból i opuchliznę.

Implantologia – jak znaleźć stomatologa

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Słusznie zrobimy powierzając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym doświadczeniem i pozytywnymi komentarzami wcześniejszych klientów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne informacje.