Przyczyny i metody leczenia starczowzroczności

Starczowzroczność. Uzyskaj więcej informacji.

Presbiopia, czyli starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów powiązanych bezpośrednio ze starzeniem się. Jej oznaką jest pogarszanie się widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, czytanie czasopism, użycie komputera lub telefonu komórkowego, a także realizowanie wielu prostych aktywności. Starczowzroczność jest rezultatem zachwiania zdolności oka do akomodacji albo jej pełnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być zakładanie szkieł korekcyjnych, jednak wywołuje to sporo trudności. Soczewki do bliży utrudniają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, natomiast modele progresywne w większości wypadków nie są tanie. Lepszym rozwiązaniem może okazać się zatem wyeliminowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności. Dlaczego jest potrzebna?

Jak już napomknęliśmy, leczenie starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się wielu przeszkód przy wykonywaniu powszednich, najprostszych aktywności. Osoby dotknięte tym schorzeniem (należy zaznaczyć, że nieraz pierwsze symptomy starczowzroczności pojawiają się już czterdziestce) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z komputera, jak również dokonywaniem zakupów (wręcz ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu) czy jazdą komunikacją miejską (kłopoty ze sprawdzeniem planów jazdy). W dodatku, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość lepszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla osób cierpiących na tę chorobę uciążliwe. Nie należy też zapominać, iż wada ta się cały czas zwiększa, a każde kolejne dwa lata przynoszą w większości wypadków osłabienie widzenia o około 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – likwidacja wady podczas pojedynczego zabiegu

Oprócz korekcji przy użyciu szkieł korekcyjnych, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem lasera. Zapewniają one trwałe efekty i wykluczają potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Metody jak np. PRESBYMAX® są też sposobem na to, aby podczas jednego zabiegu kompletnie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]