Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Jesli uważasz, że w sieci nie ma dla Ciebie bloga o urodzie, koniecznie Skieruj się w to miejsce.

W internecie można niezmiernie szybko wyszukać informacje o każdej sferze życia. Internauci mają w szczególności słabość do radzenia się wyszukiwarki Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, często wręcz poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u specjalisty dniami surfowania po sieci z nadzieją na samodzielne odszukanie odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to rozsądny sposób stosowania wiedzy dostępnej na portalach o zdrowym stylu życia?

Blog o zdrowym stylu życia jako dobre źródło pobocznej wiedzy

W bezmiarze artykułów o prawidłowym odżywianiu, zabiegach estetycznych i zdrowiu udostępnianych online znajdzie się wiele wiarygodnych treści opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez ludzi zauroczonych tematyką zdrowia i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Jednak korzystanie z artykułów dostępnych na blogach o urodzie czy zdrowiu nie powinno (a właściwie nie może!) opierać się na przyjęcie ich za opcję alternatywną do bezpośredniej porady lekarskiej. Blog o zdrowym stylu życia, o ile zapewnia rzetelnych informacje, może natomiast być użytecznym źródłem pobocznej wiedzy, która uprości internaucie poruszanie się po świecie naszej służby zdrowia. Wpis z opisem objawów wskazujących na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza konsultację z lekarzem. Natomiast przeczytanie w sieci szczegółowego opisu zabiegu objaśnionego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanej operacji i obniżyć stres z nią związany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl